Biuro Obsługi Interesantów PDF Drukuj artykuł

 

Dane kontaktowe:
ul. Warszawska 47
12-200 Pisz
pok. 9
tel.  (87) 42-41-318
fax. (87) 42-41-348
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Godziny pracy:
poniedziałek-piątek:
7:30-14:30

  1. Zadaniem utworzonego w Sądzie Rejonowym w Piszu Biura Obsługi Interesantów jest zapewnienie profesjonalnej obsługi interesantów tj. stron postępowań sądowych, pełnomocników oraz innych osób, których sprawy rozpoznawane są przez Sąd Rejonowy w Piszu oraz ułatwienie im uzyskania niezbędnych informacji o stanie sprawy, przyjmowanie drogą elektroniczną korespondencji i przekazywanie jej również drogą elektroniczną do właściwej komórki organizacyjnej, o ile korespondencja nie dotyczy zakresu funkcjonowania BOI.
  2. Biuro Obsługi Interesantów funkcjonujące w Sądzie Rejonowym w Piszu obsługuje Wydziały: I Wydział Cywilny, II Wydział Karny, III Wydział Rodzinny i Nieletnich.
  3. Biuro Obsługi Interesantów udziela informacji osobom zgłaszającym się osobiście, udostępnia formularze urzędowe, wzory pism sądowych oraz wydaje uprzednio zamówione dokumenty, jak również udziela określonych informacji zgłaszającym się telefonicznie.
  4. Interesanci zgłaszający się osobiście obsługiwani są w kolejności zgłaszania się.
  5. Biuro Obsługi Interesantów nie udziela porad prawnych i informacji, które naruszyłyby przepisy innych aktów prawnych w tym o ochronie danych osobowych i ochronie informacji niejawnych. Przez poradę prawną należy rozumieć konkretną informację, mającą zastosowanie w konkretnej sprawie, opartą na danych lub dokumentach przedstawionych przez interesanta, której celem jest udzielnie wskazówek, co do sposobu przedstawiania, argumentowania i dowodzenia jego stanowiska przed sądem w przedmiocie, którego dana sprawa dotyczy lub która polega na sporządzeniu projektu pisma procesowego.

Regulamin Biura Obsługi Interesantów

Regulamin Czytelni Akt


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.